מצטערים, ההרשמה הסתיימה.

בהרצאה מרתקת לחברי מועדון המערות הישראלי ואורחים, יספר לנו כריס ניקולה סיפורים מסמרי-שיער מהרפתקאותיו בעולמות התת-קרקעיים של המערות בהן ביקר במשך שנותיו כחוקר מערות.


  • תאריך: 19/12/2019 21:00
  • מקום: רעננה, ישראל (מפה)

תיאור

כריס ניקולה עוסק באופן פעיל במערנות והרפתקאות מאז שנות השבעים. באותם שנים החל לצלול במערות במרכז פלורידה ולחפש ספינות טרופות ליד צפון קרוליינה. בסופו של דבר, מערנות הפכה להיות התשוקה העיקרית שלו. כריס השתתף, ארגן והוביל למעלה מ-40 משלחות מחקר ברחבי אמריקה, אוקראינה, אפריקה, האיים-הקריביים ואירופה.

בשנים האחרונות מחקריו של כריס התמקדו במערת ה-Priest's Grotto באוקראינה אשר היוותה מקום מסתור לקבוצה של 38 יהודים במשך כשנה וחצי בשואה. כריס ניקולה נתקל לראשונה בשמועות אודות הישרדותם המופלאה של אותה קבוצת יהודים לפני כשני עשורים. בהמשך, הוא איתר 14 איש מתוך 38 היהודים אשר הסתתרו באותה מערה וכתב את ספרו "Secret of the Priest's Grotto" אשר יצא גם כסרט תיעודי בשם "No Place On Earth" אשר מגולל את הסיפור המופלא של אותה קבוצת יהודים וכיצד מערת הנטיפים באוקראינה הצילה אותם.

בהרצאה מרתקת לחברי מועדון המערות הישראלי ואורחים, יספר לנו כריס ניקולה סיפורים מסמרי-שיער מהרפתקאותיו בעולמות התת-קרקעיים של המערות בהן ביקר במשך שנותיו כחוקר מערות וחבר ב-Explorers Club וה-National Speleological Society.