מבוא למערנות

בין אם אתם מערנים מתחילים ובין אם אתם מערנים מנוסים הכללים הבאים יציגו בפניכם את הבסיס של מערנות אחראית. מערנות אחראית עוזרת לשמירה על סביבת המערה, מחזקת את הקשר בין המערן לבין בעל הקרקע בה היא נמצאת והופכת את הביקור שלכם במערה לבטוחה יותר.

קרא עוד  

בתוך מערה

מערה היא חלל טבעי אשר נוצר מתחת לפני האדמה. רוב המערות נוצרות בתוך סלע מסיס, בדרך כלל מסוג אבן סיד. מערה מסיסה נוצרת כשהסלע מתמוסס כתוצאה ממגע עם מים חומצתיים. שטחי קרקע המכילים עדויות של מערות מסיסות כאלה נקראים ״קארסט״ (Karst). מערות מסוג אחר נוצרות בתוך לבה בעקבות פעילות געשית. מערות אלה נקראות ״צינורות לבה״.

קרא עוד  

מערנות לילדים

מאמר זה נועד להורים שרוצים לגלות עם ילדיהם את עולם המערנות ולמערנים מתחילים במערות פשוטות. המערות המתאימות לטיולים מסוג זה יהיו מערות אופקיות (כאלה שהכניסה אליהן נעשית בהליכה, הליכה שפופה או זחילה) ושאורכן הכולל לא עולה על 500 מ'.

קרא עוד  

תיקי מערות

מה מיוחד בתיקי מערות והאם כדאי בכלל להשתמש בתיק מערות?

קרא עוד  

הוסף מערה

מאגר המערות של מועדון המערות הישראלי גדל בזכותכם. הוסיפו כל מערה שמצאתם שאינו מופיע במאגר, ואנו נוסיף אותו לאתר. בעמוד של אותה מערה יופיע שמו של ממליץ המערה. במידה ואתם גיליתם את המערה תצורף תמונתכם בליווי פרטים ליצירת קשר עמכם.

קרא עוד  

החיים במערה

קרא עוד  

חשיבות שימורן של מערות

קרא עוד  

אמצעי חיכוך למערנות

קרא עוד  

תיקי מערות

קרא עוד