top of page
IMG_0705 (Medium).JPG

מערנות מקצועית - קורסים אונליין

מערות רבות בארץ ובעולם אינן נגישות בהליכה רגילה או זחילה פנימה, אלא רק באמצעות גלישה אנכית על חבלים אל תוך פירים של 10 מ', 80 מ' ואף מאות מטרים! עומקה של המערה העמוקה ביותר בעולם (מערת וריובקינה) הוא 2212 מ'!

במהלך השנים התפתח מאוד תחום הסנפלינג (גלישה מצוקים) ומתוכו התפתחו ענפים חדשים נוספים כגון: טיפוס קירות, טיפוס על קרח ומערנות (באנגלית: Speleology, Caving או Spelunking). טכניקת הגלישה בעזרת חבלים אל תוך מערות נקראת 'טכניקת החבל הבודד' (או באנגלית SRT שהן ראשי התיבות של Single Rope Technique) כיוון שבניגוד לטכניקת הסנפלינג הרגילה, בה משתמשים בשני חבלים (אחד לגלישה ואחד לאבטחה), במערנות משתמשים בחבל אחד שאיתו עושים הכל: גולשים אל תוך המערה באמצעות מכשירי גלישה, עוברים תחנות בתוך פירים עמוקים ומטפסים בחזרה למעלה באמצעות מכשירים מיוחדים.

מועדון המערות הישראלי העביר את קורס ה-SRT (קורס מערנות) במשך שנים ובעקבות דרישה רבה של התייחסות פרטנית לכל תלמיד ותלמיד, הקורס כיום מועבר אונליין באמצעות שיעורי וידאו עם המערן ומייסד מועדון המערות הישראלי: איתי שקולניק. הקורס מופרד לשני תתי-קורסים:

 

 1. קורס מבוא לעולם המערות (יישומי) המיועד למערנים מתקדמים או למי שיש לו רקע בתחום החבלים
   

 2. קורס מערונת מקצועית (תיאורטי) בו תלמדו את טכניקת ה-SRT באמצעותה תדעו כיצד לגשת בצורה נכונה לתוך מערות אנכיות, כיצד לטייל בהן ואיך לצאת מהן בבטחה.

IMG_E3592 (Medium).JPG

התחילו במסע שלכם בעולם המערות

במחיר מיוחד של 30% הנחה!

הקורסים מועברים על-ידי איתי שקולניק, מדריך מוסמך לטיפוס וגלישה מצוקים מטעם בית הספר האתגרי של מכון וינגייט ובעל הכשרות בתחום המערנות מטעם מדריכים מובילים בתחום בעולם. איתי שקולניק בעל ניסיון רב של 20 שנה בעולם המערות, ביקר וחקר מערות בכל רחבי העולם החל מאיי האוקיינוס השקט, דרך אירופה ועד ארץ ישראל.


בוגרי הקורס ירכשו את הידע כיצד להיכנס למערות בסיסיות ביחד עם מערנים אחרים ברמתם (בארץ ובעולם), ולמערות טכניות בדרגות גבוהות יותר בליווי מערנים ותיקים.

 

הקורס הוא אונליין ולכן אין צורך בכמות מינימאלית של תלמידים לפתיחת הקורס. נרשמים ומתחילים!

 • ההתקדמות בשיעור הקורס היא בקצב האישי שלך

 • אין צורך בניסיון קודם בסנפלינג ו/או מערנות

 • בוגרי הקורס יקבלו תעודת סיום הקורס + חברות במועדון המערות הישראלי + חברות בארגון המערנות הלאומי של ארה"ב, ה-National Speleological Soceity

IMG_0534 (Medium).JPG

תלמידי הקורס בפעולה

IMG_E3592 (Medium).JPG

התחילו במסע שלכם בעולם המערות

במחיר מיוחד של 30% הנחה!

המלצות של תלמידי הקורס

2000_614ee0e3b1afe.webp
2000_63a0bc15a399e.webp
מה שהרשים אותי במיוחד בקורס הזה הוא הדרך הייחודית, הקלילות והיכולת האישית של איתי המדריך להעביר את כל הידע המורכב הזה של עולם המערות וטכניקת החבל הבודד (SRT) באמצעות קורס אונליין שלדעתי הוא באמת היחיד מסוגו בעולם! כל הכבוד, באמת! אני ממש שמחה שבחרתי בקורס הזה!"

יוליה אקרמן

 • נשמע טוב, איך אדע אם הקורס הזה מתאים לי?
  הקורס הזה מתאים למתחילים ולמנוסים כאחד. בין אם מעולם לא דרכה כף רגלכם במערה ובין אם אתם חוקרים מנוסה המחפשים להרחיב את הידע שלכם, מבנה הקורס המקיף שלנו מבטיח תובנות יקרות-ערך לכ-ו-ל-ם!
 • האם אני צריך ציוד או תוכנה מיוחדים כדי להשתתף בקורס?
  כל מה שאתם צריכים כדי להשתתף בקורס זה חיבור טוב לאינטרנט ומכשיר להורדת התכנים, בין אם זה מחשב, טאבלט או טלפון סלולרי. באשר לציוד מערות, למרות שזה לא חובה לקורס עצמו, אנו נספק בקורס הדרכה לבחירת הציוד הנכון אם תרצו לצאת למסעות בעצמכם.
 • האם ישנם מרכיבים מעשיים בקורס?
  בהחלט! בעוד שרוב הקורס שלנו נועד להיות נגיש עבורך באינטרנט, יש לנו שיעורים מסוימים שבהם אנו מציגים משלחות שביקרו במערות אמיתיות, מלמדים אתכם טכניקות מעשיות ונהלי בטיחות לטיול במערה. בנוסף, הקהילה מתארגנת לעתים באופן פרטי לטיולי מערנות אליהן תוכלו לבקש להצטרף.
 • מה אם יהיו לי שאלות או שאצטרך עזרה במהלך הקורס?
  אנו מספקים מערכת תמיכה חזקה ויציבה עבור התלמידים שלנו. מלבד מפגשי השאלות-תשובות בשידור חי עם איתי שקולניק, תוכלו גם לפנות לצוות התמיכה המסור שלנו לכל שאילתה או בעיה טכנית הקשורה לקורס. אנחנו כאן כדי להבטיח שמסע הלמידה שלכם יהיה חלק ומהנה!
 • האם עלות הקורס שווה את ההשקעה?
  בהחלט! אמנם וידאנו שהקורס יהיה במחיר סביר, אבל התמורה שאתם מקבלים עולה בהרבה על העלות. עם "קורס המבוא לעולם המערות" אתם לא משלמים רק עבור ידע; אתם משקיעים בחוויית למידה מקיפה הכוללת הדרכה של מומחה בעולם המערות כבר 20 שנה, טיפים מעשים לטיול בטוח במערות בארץ ובעולם והצטרפות לקהילה של אנשים שאוהבים לטייל בדיוק כמוכם. עד סוף הקורס, תרכשו ידע מעמיק, כישורי מערות מעשיים ותתחברו עם אנשים בעלי דעות דומות. תסתכלו על זה כעל רכישת 'דרכון' למסע בטוח ועשיר יותר בעולם המערות בישראל.
 • אני בעניין, איפה נרשמים?
  קודם כל - כל הכבוד על ההחלטה להצטרף לקהילת המערנים בארץ ובעולם! ניתן כעת להירשם לקורס בלחיצה כאן. אני רוצה להזכיר לך שהקורס ניתן כעת במחיר מיוחד לכבוד החגים, 459 ₪ במקום 1650 ₪, אז באמת חבל אם תחמיצו הזדמנות חד-פעמית זו!
bottom of page